Montes Tarnovicensis - Tarnowskie Góry

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Montes Tarnovicensis Nr 57


Poniemiecki kredens dla urzędnika

Więcej…

Bałagan, jaki panował w Tymczasowym Zarządzie Państwowym Mienia Poniemieckiego, był umyślny, żeby nie można było wykryć popełnionych nadużyć – oświadczyli powiatowi kontrolerzy na początku 1946 roku, przyczyniając się do rozpoczęcia milicyjnego dochodzenia

Więcej…
 

Mongołowie w podziemiach tarnogórskich

Więcej…

Podziemne trasy turystyczne Polski, część 1 - kopalnie

Co robił w Tarnowskich Górach 18 kwietnia 1969 r. pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Mongolskiego Rewolucyjnego Związku Młodzieży Czojdżilyn Purewdżaw? Zwiedzał Sztolnię Czarnego Pstrąga i nie była to kontynuacja najazdu Monogłów, zwanych tez czasami tatarami z XIII w.

Więcej…
 

Nowa tablica pamiątkowa

Więcej…

Dnia 4 czerwca, w dniu kiedy obchodzone jest święto pułkowe, w Gimnazjum nr 4 noszącym imię 3. Pułku Ułanów Śląskich, uroczyście odsłonięto  tablicę pamiątkową. Napis na tablicy głosi: „W 90 ROCZNICE PRZYBYCIA PUŁKU 3 UŁANÓW ŚLĄSKICH DO TARNOWSKICH GÓR W 5 ROCZNICĘ NADANIA SZKOLE IMIENIA”  CZERWIEC 2012. 

Więcej…
 

Kronikarz Ziemi Tarnogórskiej

Więcej…

Jan Nowak 1887 – 1959

W 2012r. mija 125 rocznica urodzin pierwszego polskiego kronikarza Ziemi Tarnogórskiej Jana Nowaka.

Więcej…
 

Zjazd strzelców z Europy w Tucholi

Więcej…

Od 23 do 26 sierpnia 2012 roku w Tucholi odbyło się XVII Spotkanie Europejskiej Wspólnoty Strzelców Historycznych (Europäische Gemeinschaft Historischer Schützen – EGS). To najważniejsze święto bractw strzeleckich ze Starego Kontynentu zostało zorganizowane po raz drugi w Polsce. Wcześniej, w 1998 roku, zjazd tego typu odbył się w Krakowie. Spotkania EGS organizowane są nieprzerwanie od 1975 roku. Do 2000 roku przygotowywano je co dwa lata, a obecnie odbywają się co trzy.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 2 z 3