Zamki i pałace

O nich zapomnieć nie można Herbarz tarnogórski

montes Nr 21

N U M E R  2 2  -   W R Z E S I E Ń   2 0 0 6 r.

 

 

Karol Gothard Langhans, Karol Ferdynand Langhans
Ostatnia droga księdza doktora Gustawa Klapucha
Imprezy u Strzelców
O Tarnowskich Górach w parlamencie
Rozmyślania o Górnym Śląsku
Triumfalny pochód czerwonych autobusów
Dożynki
Edukacja regionalna            - II wydanie
Kolejowy jubileusz
Ochotnicy z „Floriana”
„Serdeczni” żegnają lato
Lądowisko helikopterów w Tarnowskich Górach
Śląski humor
Skóra starego Rybki
Hedwig Konopka czy Jadzia Konopczanka?
Węglarze i kuźnicy
Bolesław Lubosz (1928-2001)-śląski literat i poeta
Poeci o smutnej stronie piękna
Wizyty pełne wrażeń
 

 

„Serdeczni” żegnają lato

Wakacje dobiegły końca także w Stowarzyszeniu „Serdeczni”. W tym roku poza dorocznymi obozami integracyjnymi zorganizowano tam po raz pierwszy letnią spartakiadę.
 


Podopieczni Stowarzyszenia z prezes Gabrielą Kowalską

Brały w niej udział całe rodziny, podobnie jak ta zimowa miała ona bowiem integracyjny charakter. Tu nie było przegranych, były natomiast uśmiechy na twarzy i nagrody dla wszystkich. Spartakiada rozpoczęła się zapaleniem znicza olimpijskiego. Wszystkie konkurencje były dostosowane do możliwości i uzdolnień dzieci. Zawody prowadzone były przez pełnosprawną młodzież na trzech boiskach. Opierały się one głównie na konkurencjach w piłkach, lotkach, rzutkach i skakankach. Było też wiele takich, w których udział mogły brać dzieci na wózkach. Pogoda dopisała, a dzieci fantastycznie się bawiły.

Podobnie jak podczas zorganizowanych w sierpniu VI Dni Otwartych, kiedy to Dom Marzeń stanął otworem dla całej lokalnej społeczności. Gośćmi „Serdecznych” były wówczas władze powiatu i miasta oraz sponsorzy i darczyńcy. Dzieci na ten dzień przygotowały program artystyczny, a jedna z podopiecznych – Monika z Brzezna - pochwaliła się swoim nowym tomikiem wierszy wydanym przez Stowarzyszenie. Smaku dodały natomiast wypieki mam, grill i pieczonki. Podczas Dni Otwartych można było nabyć wyjątkowe pamiątki – prace dzieci wykonywane na zajęciach manualnych w Stowarzyszeniu. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dzieci bawiły się do późnych godzin wieczornych, a że pogoda była piękna, to i zabawa była przednia.

Takie lato „Serdeczni” chcą jak zawsze należycie pożegnać. Zrobią to tradycyjnie nad zalewem Nakło – Chechło, gdzie spędzą jeden z wrześniowych weekendów. Będzie grillowanie, wspólna zabawa, gry i konkursy. Planowane są też występy artystyczne, które pozwolą dzieciom na zaprezentowanie swoich talentów i przedstawienie nowego dorobku artystycznego. Wyjazd ten pozwoli na odpoczynek, bliższe poznanie się i co najważniejsze, da chwilę wytchnienia od codziennych trosk.

Jog

 

 

 

 

Montes Tarnovicensis

Strona Główna ] Montes Nr 1 ] Montes Nr 2 ] Montes Nr 3 ] Montes Nr 4 ] Montes Wyd.Spec. ] Montes Nr 5 ] Montes Nr 6 ] Montes Nr 7 ] Montes Nr 8 ] Montes Nr 9 ] Montes Nr 10 ] Montes Nr 11 ] Montes Nr 12 ] Montes Nr 13 ] Montes Nr 14 ] Montes Nr 15 ] Montes Nr 16 ] Montes Nr 17 ] Montes Nr 18 ] Montes Nr 19 ] Montes Nr 20 ] Montes Nr 21 ] Montes Nr 22 ] Montes Nr 23 ] Montes Nr 24 ] Montes Nr 25 ] Montes Nr 26 ] Montes Nr 27 ] Montes Nr 28 ] Montes Nr 29 ] Montes Nr 30 ]

Pismo dotyczące historii Tarnowskich Gór, Ziemi Tarnogórskiej i Śląska
Wydawca: Oficyna Monos, 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Szpaków 5, tel./fax (032) 384-14-31
e-mail: krzysztof.kudlek@neostrada.pl
Redaktor naczelny: Krzysztof Kudlek

Zapraszamy do współpracy w redagowaniu gazety wszystkich, którym popularyzowanie historii jest szczególnie bliskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Przetwarzanie, kopiowanie i wykorzystywanie tekstów bez zgody wydawcy zabronione
 Copyright © 2004 GM / Projekt i realizacja GM 2004

 

Darmowy licznik odwiedzin

teksty piosenek księgarnia internetowa